Bátaszéki mozdonyvezető tagtársaink javára döntött a Kúria!
A VDSzSz Szolidaritás sikerre vitte a pihenőidő helytelen gyakorlata miatt indított pert!
A Kúria 2020. május 13-án (második nekifutásra) döntött Borsányi Béla és társai által indított perben. Ezzel egy közel négyéves jogvita végére került pont.
A legfőbb bírói fórum - egyezően az első fokon eljárt bírósággal - szakszervezetünk állápontját fogadta el a ki nem adott heti pihenőidővel kapcsolatban.
Megállapította, hogy a MÁV-Start Zrt. jogellenesen járt el, amikor nem biztosította naptári hetenként a legalább 42 órát kitevő (és 1 naptári napot magába foglaló) megszakítás nélküli pihenőidőt. Ennek megfelelően tagtársaink jogszerűen igényelték a különbözetként jelentkező időtartamokra a rendkívüli munkaidőre járó díjazást.
Tagtársaink kitartása meghozta gyümölcsét.
