A saját pótlóbuszával szinte egyidőben fut be a megszüntetett vasúti járat Balassagyarmatra
Csach Gábor balassagyarmati polgármester élő adásban akarta a járatritkítás teljes abszurditását szemléltetni. Tanulságos videó Balassagyarmatról.
Mint mondta,
olyan emberek rakták össze ezt a menetrendet, akik nyilvánvalóan nem ismerik a vasúti működés rendjét. (...) Ráböktek a menetrendre, kiválasztottak x százaléknyi vonatot, hogy azt le kell húzni a menetrendből, de azt szegénykéim nem tudták, hogy ezek a vonatok bejönnek az állomásra tök üresen, miközben a busz tele van.
A polgármester azt ígérte: ezt az anomáliát jelezni fogják az illetékeseknek. Kérik, hogy "vizsgálják ki, mi értelme volt ennek, mert egy Örkény novellai alapsztorin túl semmi" - zárja az élő adást a balassagyarmati polgármester.
