Búcsú a zárjelző tárcsától? Valóra válhat a VDSzSz Szolidaritás kezdeményezése!
Az új F.1. sz. Jelzési Utasítás tervezet bevezetése esetén a személyszállító vonat kocsijaiból összeállított szerelvényvonatok és a mozdonyvonatok végének megjelölésére elegendő lesz a 2 darab vörös fénnyel folyamatosan világító lámpa.
A VDSzSz Szolidaritás már évekkel ezelőtt kezdeményezte a zárjelző tárcsa megszüntetését. A napokban napvilágot látott tervezet szerint ugyanis:
6.1.2. A vonat végének jelzésére a vonat utolsó járművének hátsó homlokfalán zárjelzőt kell alkalmazni, amely:
a személyszállító vonat, személyszállító vonat kocsijaiból összeállított szerelvényvonat és mozdonyvonat végén 2 darab, vörös fénnyel folyamatosan világító lámpa.
minden egyéb kategóriába sorolt vonat végén 2 darab oldalt fehér háromszögeket, alul és felül vörös háromszögeket ábrázoló, fényvisszaverő kialakítású zárjelző tábla.
Ugyanígy kell azoknak a személyszállító vonatoknak, személyszállító vonatok kocsijaiból összeállított szerelvényvonatoknak és mozdonyvonatoknak a végét megjelölni, amelyek nem rendelkeznek 2 darab vörös fénnyel folyamatosan világító lámpával.
Novák Viktor, VDSzSz Szolidaritás, pályavasúti szakértő
