Gratulálunk - 2007. 11. 07.
Ma Magyarországon reggel hat és nyolc óra között megszűnt a vasúti közlekedés. Ez a több tízezer sztrájkoló vasutas érdeme, akik készek voltak a 38 mellékvonal személyszállításának szüneteltetése ellen fellépni.
Azért sztrájkoltak, mert dolgozni szeretnének, és szeretnék, ha lenne hol dolgozni. Azért sztrájkoltak, mert rájöttek, fordulóponthoz érkeztünk: nem elég már az egyeztetés, a tárgyalás, és a legvégső eszközhöz, a sztrájkhoz nyúltak. A VDSzSz Szolidaritás gratulál az ország rendszerváltozás utáni történetének egyik legnagyszabásúbb vasutas sztrájkjában résztvevő munkavállalóknak. Mindenkinek, munkakörtől függetlenül: a VDSzSz-tagoknak, a VSZ-tagoknak, a mozdonyvezetőknek, a szakszervezeteknél tagsággal nem rendelkező, de november 7-én sztrájkoló vasutasoknak.Nélkületek ma nem lett volna sztrájk. Gratulálunk, és köszönjük Nektek!
VDSzSz Szolidaritás
