Kezdődik kirúgott tagtársunk perének tárgyalása az Egri Törvényszéken
A tét nem kicsi, egy harmincéves vasúti pálya idén tavasszal, a COVID-19-járvány kezdetén tört derékba. Tagtársunk vélt bűne mindössze annyi volt, hogy kollégái körében egy zártláncú belső levelezésben kétségeit fejezte ki a munkáltatói intézkedések hatékonyságát illetően.
Véleménye közzététele egyúttal munkaviszonyának végét is jelentette. A munkáltató nem kegyelmezett: felmondta a több évtizedes munkaviszonyát, az amúgy sem könnyű helyzetben utcára tette kollégánkat.
Természetesen tagtársunkat képviseljük, és mindent megteszünk ezúttal is azért, hogy a történteket visszafordítsuk.
dr. Szabó Imre, VDSzSz Szolidaritás, jogi képviselő
