Nálunk minden
a vasutasokról szól!

Komplett agyrém: két minisztérium és több mint félév kell egy mobilklíma üzembe állításához a Keletiben


Felvetésünk nyomán a munkáltató arról tájékoztatott, hogy az Utasellátó Igazgatóság Keleti pályaudvaron található pénztárhelyiségének légkondícionálása split klímával nem megoldható, mivel a Keleti pályaudvar műemlékvédelem alatt áll. A megfelelő hőmérséklet biztosítása érdekében korábban már üzembe álllítottak egy mobilklímát, ez azonban nem bizonyult elég hatékonynak. 

Komplett agyrém: két minisztérium és több mint félév kell egy mobilklíma üzembe állításához a Keletiben

A helyzet megoldása érdekében a MÁV Személyszállítási Zrt. megvizsgálta a lehetséges opciókat a MÁV Ingatlankezelő bevonásával. Többkörös egyeztetés és helyszíni bejárást követően a szakemberek a piacon elérhető legnagyobb teljesítményű mobilklíma beszerelését javasolták.

  • A munkálatokra még idén januárban kérték be az árajánlatokat, a beszerzési folyamat elindult.
  • A szükséges ÉKM-engedélyt április 12-én kapta meg a társaság, ez az előfeltétele annak, hogy az NGM-től egyáltalán engedély lehessen kérni.
  • Utóbbira az igényt áprilisban nyújtották be az eszközbeszerzésre vonatkozóan, ami 2025. június 25-én - röpke félévvel a beszerzés elindítása után - már meg is érkezett.
  • A munkáltató jelezte, hogy ezzel elhárult minden akadály a kivitelezés elől, ami amúgy egynapos tényleges munkavégzést jelent.