Nálunk minden
a vasutasokról szól!

ÜDSZSZ: vigyázzatok arra, mit írtok alá!


Az ÜDSZSZ átszervezéséről konzultáltunk Dr. Neumann Mártával, a Jogi Igazgatóság, és Zsoldos Mariannal, a Humán Igazgatóság vezetőjével.

A konzultáció során vita folyt a megbeszélés jellegéről. Szakszervezetünk álláspontja az, hogy a megbeszélés nem „csoportos létszámleépítésről”, hanem az átszervezés létszámhatásának elkerüléséről szól; arról, hogy átszervezés címén akarata ellenére egyetlen munkavállalónak se szüntessék meg a munkaviszonyát.

Az átszervezés során azokat a kollégákat, akik számára az ÜDSZSZ – az átszervezés után - nem képes munkát adni, a MÁV humánszervezete személyesen keresi meg annak érdekében, hogy számára a MÁV ZRt. más szervezeti egységénél munkahelyet kínáljon fel. Az eljárás alapja a MÁV-val kötött középtávú foglalkoztatási megállapodás.

Azt javasoljuk az átszervezésben érintett tagjainknak, akik továbbra is a MÁV-nál kívánnak dolgozni, hogy a várható személyes elbeszélgetéseken – azok eredményességének növelése érdekében - igényeljék szakszervezeti tisztségviselőink részvételét, segítségét.

A részvétel biztosítása érdekében kérjük, időben keressétek meg a VDSzSz területi és központi szervezetének munkatársait az időpontok előzetes egyeztetése, pontosítása érdekében.

Ezekben a sorokban is csak ismételni tudjuk az általános szabályt: azt javasoljuk, semmilyen az átszervezéssel összefüggő dokumentumot ne írjatok alá, ne tegyetek témában semmilyen nyilatkozatot szakszervezetünk tisztségviselőitől való tanácskérés, egyeztetés nélkül.